Instrukcja obsługi szablonu e-booka n u d e - Smartly Designed
17285
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17285,theme-bridge,bridge-core-3.1.2,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-30.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive

Instrukcja obsługi szablonu e-booka n u d e

1. Zainstaluj fonty

Zainstaluj fonty: Lato, Playfair Display oraz Parisienne. Plik z fontami pobierzesz klikając w poniższy przycisk. Plik musisz rozpakować i każdy z fontów zainstalować oddzielnie poprzez dwukrotne kliknięcie.

2. Pobierz szablon

Szablon e-booka kulinarnego n u d e pobierzesz poprzez link, który dostałaś w mailu po opłaceniu zamówienia. W ostatnim mailu jaki dostałaś powinien się znajdować przycisk „Pobierz szablon e-booka nude”. Po kliknięciu w niego rozpocznie się pobieranie szablonu na Twój komputer.

 

3. Jak dodawać zdjęcia?

W miejscach, w których powinno znajdować się zdjęcie wyświetla się ikonka dodawania zdjęcia oraz napis „Kliknij ikonę aby dodać obraz”. Gdy klikniesz ikonę dodawania zdjęcia pojawi się okno, w którym należy wybrać zdjęcie i zatwierdzić. I gotowe!

Zdjęcie automatycznie samo się dopasowuje. Jeżeli chcesz sama zdecydować jak powinno być wykadrowane to musisz wybrać narzędzie kadrowanie i dopasować wielkość i położenie zdjęcia.

Jeżeli chcesz zmienić zdjęcie wystarczy, że je usuniesz, a wtedy z powrotem pojawi się ikonka dodawania zdjęcia. Możesz ponownie dodać nowe zdjęcie. Jeżeli zdjęcie wypełni całą stronę, oznacza to, że zostało przeniesione na wierzch (nad wszystkie elementy na stronie). W zakładce „Formatowanie kształtu” wybierz opcję „Rozmieszczenie” i „Przesuń na spód” aby przenieść zdjęcie pod wszystkie elementy na stronie.

4. Jak dodać tekst

Kopiujesz fragment swojego tekstu, zaznaczasz odpowiednie miejsce w szablonie i wklejasz swój tekst. Pojawi się mała ikonka wklejania – musisz na nią nacisnąć i wybrać opcję „Zachowaj tylko tekst”. Dzięki temu tekst przybierze odpowiednią czcionkę.

5. Jak dodać nowe strony

Nowe strony dodajesz poprzez kopiowanie stron szablonu lub gotowych stron. W tym celu musisz kliknąć miniaturkę strony, która znajduje się po lewej stronie i wybrać opcję duplikuj.

Pamiętaj, że możesz dowolnie zmieniać kolejność stron.

6. Zapisywanie pliku pdf

Gdy Twój e-book jest już gotowy wybierasz opcję zapisz jako. W oknie, które się pojawi wybierasz format: pdf i potwierdzasz przyciskiem „Zapisz”. W takiej formie możesz go wysyłać do swoich klientów.