E-book edukacyjny - Nieboraczek - Smartly Designed
17081
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17081,theme-bridge,bridge-core-3.1.2,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-30.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive

E-booki  ·  31 stycznia 2020

E-book edukacyjny dla projektu Nieboraczek

Czy wspominałam już, że tworzenie e-booków to jedno z moich ulubionych zajęć? Szczególnie tych edukacyjnych, których głównym zadaniem jest przekazanie wiedzy i umiejętności w jasny, logiczny i prosty sposób. Zamienianie trudnych konceptów w łatwą i przystępną wiedzę to zdecydowanie mój konik!

Projekt Nieboraczek

Nieboraczek to mój autorski projekt, który rozpoczyna się współpracą przy tworzeniu e-booka Iwony Wojtaszek.

Nieboraczek będzie początkowo serią mini e-booków pokazujących rodzicom krok po kroku jak rozwiązać jeden problem wychowawczy np. konflikty związane z ubieraniem się, histeria, czy nauka sprzątania.

Docelowo będzie to platforma edukacyjna kompleksowo wspierająca rodziców w świadomym wychowywaniu dzieci. To co będzie ją wyróżniać, to sposób przygotowania materiałów edukacyjnych. Zależy mi na tym aby były one napisane i przedstawione w bardzo dostępny i jednocześnie pięknie graficznie sposób. Nudnej i trudnej do wdrożenia teorii mówimy zdecydowanie nie. Stawiamy konkretne komunikaty i rozwiązania oraz praktykę.

Więcej o projekcie znajdziecie na stronie:

Jak wyglądała moja praca nad tym e-bookiem?

Praca nad e-bookiem zaczyna się przeważnie od przesłania do mnie copy, czyli czystego tekstu, który ma się znaleźć w e-booku. Czasami zdarza się, że klienci przesyłają również swoją koncepcję na to jak ma wyglądać całość. Ale można powiedzieć że w zdecydowanej większość przypadków, to jak będzie wyglądać e-book w całości zależy ode mnie.

Najpierw czytam przesłane copy i sprawdzam czy tekst jest spójny logicznie. Dziele go na rozdziały i podrozdziały. Wyszukuję akapity i zdania, które można by wyróżnić. Szukam również takich fragmentów, które można by przedstawić w ciekawy, bardziej zrozumiały sposób np. w formie kart pracy.

Potem tworzę layout, który testuję, zmieniam, ulepszam, poprawiam i znowu testuję, zmieniam koncepcje, próbuję z różnymi kształtami, kolorami i ułożeniem. Tak powstaje pare wersji tej samej strony. Każda kolejna jest zawsze coraz lepsza. Kończę dopiero wtedy, gdy czuję że efekt jest naprawdę zadowalający. I tak strona za stroną. Bardzo często zdarza się, że w połowie projektu udaje mi się zaprojektować ciekawy graficznie element, który potem wplatam we wcześniej przygotowane już strony.

W ten sposób projekt e-booka ewoluuje. Każda następna wersja jest lepsza od poprzedniej. W momencie, gdy czuję że projekt prezentuje się już super przesyłam go do akceptacji. Czasami w fazie projektowania mam dwie wersje tej samej strony i nie mogę się zdecydować, która jest lepsza. Wtedy przesyłam do klienta obie, żeby on mógł zdecydować.

Jak ocenia naszą współpracę autorka e-booka?

Współpraca z Viktorią to czysta przyjemność. Ma wiele pomysłów, które szybko realizuje. Bierze pod uwagę wskazówki i prośby. Entuzjastycznie podchodzi do nowych zdań i jest otwarta na sugestie. Wykonany e-book jest estetyczny i ciekawy graficznie. Efekt końcowy przeszedł moje oczekiwania i już nie mogę się doczekać kolejnych projektów.

Iwona Wojtaszek
Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny

Chcesz, żeby Twój e-book też tak wyglądał?

Stworzę profesjonalną oprawę graficzną dla Twojego e-booka!